Czym jest Audyt Kariery z testem kompetencyjnym?

Opublikowany: 2012/06/20

Managerowie oraz specjaliści z wieloletnim doświadczeniem coraz częściej wykonują audyty swojej kariery zawodowej w celu uzyskiwania lepszych wyników zawodowych. Działania takie podejmują najczęściej w przypadku:

  • Chęci zwiększenia swojej skuteczności w obszarze zawodowym
  • Zmiany pracy
  • Przebranżowienia się
  • Planowaniu założenia swojej firmy.

Audyt Kariery z testem, czyli?

Audyt Kariery oparty na Teście Kompetencyjnym Thomas PPA polega m.in. na a gruntownej analizie indywidualnych predyspozycji oraz przeprowadzeniu konsutacji z klientem. Po ustaleniu najważniejszych atutów oraz słabych stron konkretnej osoby, jak również szans i możliwości rozwoju zawodowego w danej branży i lokalizacji, zostaje przygotowany szczegółowy Planner Kariery dostosowany do indywidulanej sytuacji klienta. Osoba wyposażona w dodatkową wiedzę o swoich możliwościach oraz informacje związane z aktualną sytuacją na rynku, pewniej i skuteczniej porusza się w obszarze zmian zawodowych.

PRZYKŁADOWY RAPORT – Thomas PPA

Zachęcamy do spojrzenia na przykładowy raport, który możesz otrzymac w ramach usługi Agent Kariery.

Raport Profil Osobowy – tutaj.

Kto najczęściej wykonuje Audyt Kariery?

Najczęściej wykonują go specjaliści i managerowie, którzy chcą poznać swoje rzeczywiste możliwości i predyspozycje oraz potrzebują profesjonalnego wsparcia w pokierowaniu dalszym rozwojem zawodowym. To najczęściej cenieni pracownicy z wieloaspektowym doświadczeniem i szeroką wiedzą specjalistyczną. Realizują Audyt Kariery wtedy, gdy chcą wprowadzić gruntowne zmiany na płaszczyźnie zawodowej, znaleźć najodpowiedniejszy dla siebie kierunek rozwoju, branżę, a nawet rodzaj stanowisk.

Jak wygląda realizacja?

  1. Po złożeniu i opłaceniu zamówienia kontaktujemy się z klientem telefonicznie w celu ustalenia szczegółów.
  2. Przesyłamy dostęp online do testu PPA na wskazany przez klienta adres e-mail. Jego wypełnienie trwa 7-8 min.
  3. Specjalista Thomas Internatinal przekazuje informację zwrotną z testu telefonicznie. (Rozbudowany raport klient otrzymuje ją również w formie pisemnej). Przy tej okazji zostanie również przeprowadzimy wywiad, który ma na celu poznanie twoich oczekiwań, potrzeb zawodowych, problemów, z którymi się spotykasz czy dylematów dotyczących dalszego rozwoju.
  4. Po uzyskaniu wszelkich potrzebnych informacji oraz w oparciu o wyniki testu Thomas PPA, przygotowujemy kilka alternatywnych planów rozwoju kariery i przedstawiamy je na bezpośrednim spotkaniu (2,5 h). Wspólnie z klientem je analizujemy, aby wybrać najlepszą drogę rozwoju zawodową z uwzględnieniem szans i możliwości na danym rynku.
  5. Po spotkaniu przygotowujemy pisemne podsumowanie spotkania wraz z niezbędnymi wskazówkami, które ułatwią podejmowanie decyzji zawodowych. Podsumowanie przesyłamy do klienta po spotkaniu drogą mailową.

W jakich miastach realizujemy Audyt Kariery?

Obecnie realizujemy tą usługę w Warszawie, Trójmieście, Bydgoszczy i Toruniu.
W przypadku innej lokalizacji prosimy wówczas o kontakt na nr. kom.: +48 516 823 331

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z Audytem Kariery zapraszamy do kontaktu.